REKLAMA
Znaleziono 556 wyników
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckim
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckim. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał Decyzję o Wsparciu przedsiębiorcy Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., który tym samym dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji.
Dwie kolejne firmy inwestują w woj. podlaskim, przy wsparciu SSSE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne firmy inwestują w woj. podlaskim, przy wsparciu SSSE S.A.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE S.A.) wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu. Otrzymali je przedsiębiorcy z sektora MŚP: Probit Sp. z o.o. z Czarnej Białostockiej oraz Punchmetal Paweł Szyryński prowadzący działalność gospodarczą w Suwałkach.
[dolnośląskie] Nifco przyspiesza z inwestycją w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Nifco przyspiesza z inwestycją w Świdnicy
Już wiosną tego roku w Świdnicy ruszy budowa nowego zakładu produkcyjnego japońskiej firmy Nifco. Sp...
[Aglomeracja Wrocławska] Ogłoszenie wielkiej inwestycji Lufthansy i GE w Środzie Śląskiej już 5 grudnia?artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Ogłoszenie wielkiej inwestycji Lufthansy i GE w Środzie Śląskiej już 5 grudnia?
Jak nieoficjalnie dowiedział się "Puls Biznesu", 5 grudnia Xeros ma ogłosić swoją nową, wielką inwes...
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?
W 2025 roku województwo łódzkie realizuje kilkanaście inwestycji w sektorze edukacji, obejmujących budowę i modernizację przedszkoli oraz szkół, a także rozwój szkolnictwa zawodowego. Łączna wartość tych przedsięwzięć przekracza 60 milionów złotych. Niektóre z inwestycji zaplanowano na początku tego roku, sporo z nich właśnie startuje. To dobry moment, by przyjrzeć się temu, co konkretnie zmieni się w regionie.
[Łódź] C&W będzie zarządzać Green Horizon w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] C&W będzie zarządzać Green Horizon w Łodzi
Cushman & Wakefield, globalna firma doradcza z branży nieruchomości komercyjnych, została wybrana za...
Znamy projekty zgłoszone do rządowego programu Kolej Plus na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Znamy projekty zgłoszone do rządowego programu Kolej Plus na Dolnym Śląsku
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zgłosił w ramach naboru wniosków do rządowego programu Kolej Plus...
Rządowy Program Przystankowy zwiększony o 37 inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Rządowy Program Przystankowy zwiększony o 37 inwestycji
Decyzją Rady Ministrów w "Rządowym programie budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025" przesunięto z listy rezerwowej na podstawową 37 lokalizacji. Dzięki temu mieszkańcy kolejnych miejscowości zyskają lepszy dostęp do kolei. Obecnie na liście podstawowej Programu Przystankowego znajduje się 207 inwestycji.
W miejscu popularnego "Sznycelka" w Łodzi powstanie apartamentowiec? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu popularnego "Sznycelka" w Łodzi powstanie apartamentowiec? [WIZUALIZACJE]
W Łodzi planowana jest kolejna nowa, ciekawa inwestycja mieszkaniowa , w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Na działce położonej przy ul. Narutowicza 75a w Łodzi, która obecnie pozostaje niezagospodarowana, planowana jest nowa inwestycja mieszkaniowa. Miejsce to może być szczególnie bliskie sercom łodzian, gdyż znajduje się tam budynek, w którym przez wiele lat funkcjonował popularny bar „Sznycelek” (obecnie przeniesiony na ul. Pomorską). Obiekt ten ma zostać rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowoczesny budynek wielorodzinny.
Nowe mieszkania miejskie przy Młynarskiej w Łodzi. Widać już układy pomieszczeń [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe mieszkania miejskie przy Młynarskiej w Łodzi. Widać już układy pomieszczeń [ZDJĘCIA]
Budowa mieszkań miejskich przy ul. Młynarskiej 20 na Bałutach w Łodzi idzie pełną parą. Budynek nabiera kształtów, a przyszli lokatorzy mogą już z łatwością wyobrazić sobie swoje nowe salony i sypialnie.
Wzrasta pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Wzrasta pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsce
Pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsce wzrasta! Cztery powiaty zostały objęte dodatkowym wsparciem z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange Polskaartykuł
Pokaż artykuł
Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange Polska
Kolejna duża firma działająca w Polsce zapowiedziała spore zwolnienia. Orange Polska podpisała umowę społeczną na lata 2024-2025 z związkami zawodowymi. Zgodnie z postanowieniami tej umowy, w ciągu tego okresu firma przewiduje dobrowolne odejście maksymalnie 1,1 tys. pracowników, w tym maksymalnie 590 w 2024 roku.
Lajkonik Snacks po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Lajkonik Snacks po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowem
Kolejną firmą z branży spożywczej, która otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji jest firma Lajkonik Snacks sp. z o.o., która rozwija swoją działalność w Skawinie. Od 1993 r. należy do firmy niemieckiego koncernu The Lorenz Bahlsen Snack-World. Jest liderem rynku w Polsce, a jej produkty są eksportowane do niemal 80 krajów na całym świecie.
Podkarpacie przyciąga nowych inwestorów. Powstaną nowe miejsca pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Podkarpacie przyciąga nowych inwestorów. Powstaną nowe miejsca pracy!
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy w województwie podkarpackim. Tym razem w gminie Leżajsk. Wkrótce rozpocznie swoją działalność nowy inwestor – polska firma Wody Leżajsk. Spółka planuje produkcję nowego rodzaju napoju (Leżajsk W) i kończy obecnie montaż niezbędnych urządzeń.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskim
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Obie inwestycje zostaną zrealizowane przy wsparciu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (SSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląskartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląsk
W Jaszkowej Dolnej, miejscowości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Kłodzka (województwo dolnośląskie), od 2015 roku funkcjonuje zakład produkcyjny należący do firmy Kayser Automotive Systems, będącej częścią międzynarodowej grupy Kayser Automotive Systems GmbH – uznanej marki w globalnym sektorze motoryzacyjnym. Zakład zlokalizowany jest na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Co dalej z dużą polską siecią elektromarketów Neonet? Jest decyzja w sprawie upadłościartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dużą polską siecią elektromarketów Neonet? Jest decyzja w sprawie upadłości
Wiemy co dalej z dużą siecią polskich elektromarketów. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu odrzucił wniosek Neonet o ogłoszenie upadłości. Operator sklepów z elektroniką i AGD jeszcze w ub. roku złożył dwa wnioski: o restrukturyzację i właśnie o ogłoszenie upadłości.
Jeden z największych polskich producentów drobiu inwestuje w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich producentów drobiu inwestuje w woj. pomorskim
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. wydała decyzję o wsparciu w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Mielewczyk sp. z o. o. Rodzinny lider produkcji drobiu zainwestuje ponad 162 mln zł w budowę zakładu przetwórstwa w Dzierżążnie (powiat kartuski, województwo pomorskie), zwiększając moce produkcyjne i tworząc nowe miejsca pracy.
REKLAMA